Szeged, az Alföld déli részének nagy múltú gazdasági és művelődési központja. Története a honfoglalás megkezdésétől dokumentált és emlékhelyekben, látnivalókban is bővelkedik.
A városba irányuló turizmus fő vonzereje a nyaranta megrendezésre kerülő, nagy múltú Szegedi szabadtéri játékok és egyéb nívós kulturális rendezvények, pl. az utóbbi években méltán népszerűvé vált Hídi vásár, Borfesztivál, Rózsa Fesztivál, Szegedi Halászlé - főző verseny és egyéb népszerű nemzetközi színvonalú rendezvények.
A város alaprajza, szerkezete világos és áttekinthető: az 1879-es nagy árvíz után egységes terv alapján építették újjá.
A hírős egyetemi városban, Szegeden, mely a „napfény és az örök pezsgés" városa, csodás paloták, műemlékek, múzeumok és más építészeti, történelmi remekeken túl, számos kulturális és kikapcsolódási programlehetőség várja az idelátogatókat, mely programlehetőségek megszervezésében készséggel nyújtunk segítséget.
Az élmény dús városnéző séta során, a mediterrán hangulatú városképen belül a műemlékek reprezentatív belső terével is érdemes megismerkedni. A Széchenyi térről indulva, mely Közép-Európa egyik legszebb és legnagyobb tere, olyan kiemelkedő személyiségek szobrait láthatjuk mint Széchenyi István, Vásárhelyi Pál, Tisza Lajos, Deák Ferenc, Klebersberg Kúnó vagy Szent István és Gizella.
A tér épületei közül említésre méltó a Tisza Szálló épülete, a Zsótér Ház, illetve a neobarokk stílusú Városháza, melyet a „Sóhajok Hídja" köti össze a mellette álló bérházzal - a híd az 1883-as király napokra készült, melynek során Ferenc József meglátogatta a 1879-es nagy árvíz után újjáépült várost.
A Kárász utcán haladva a Klauzál tér fele Párkány Péter Köszöntő szobrai üdvözlik a városnézőket, a Dugonics tér felől pedig az Utcai zene szoborcsoport található. A Klauzál tér közepén áll az ország egyik első egészalakos Kossuth -szobra, és ugyanitt található a közkedvelt Á Capella Cukrászda. A klasszicista Kárász-ház közismert műemlék, melynek erkélyéről 1849-ben Kossuth Lajos az utolsó magyarországi beszédét mondta el.
A város építészeti arculatának további kiemelkedő alkotásai: az Új Zsinagóga, Reök palota, Aradi Vértanúk tere, a Dóm tér a Fogadalmi templommal és a Zenélő órával - ez a tér ad otthont 1931 óta a híres Szegedi Szabadtéri Játékoknak - , a Szerb Templom, a Fekete Ház, a Móra Ferenc Múzeum, az egykori Kass Szálló, a Gróf palota, a Szegedi Nemzeti Színház épülete, az Alsóvárosi templom, illetve egyéb műemlékértékű épületek.
Nem utolsó sorban, a Tisza folyó a város meghatározó eleme. A Tisza part menti sétánk során halászcsárdák halétel specialitásait kóstolhatjuk meg, vagy a Stefánia sétány különleges faritkaságai alatt hűsölhetünk, mielőtt újabb felfedező körútra indulnánk a szegedi Vármaradvány, a hajdani Mária Terézia kapuja vagy Erzsébet királyné carrarai márványszobra felé.